Stavby SN

Sádrové omítky

Spolehlivé a vždy estetické

Sádra, jeden z nejstarších stavebních materiálů, je ceněna již tisíciletí díky svým vlastnostem pro bydlení a život. KNAUF je jedním z nejzkušenějších výrobců sádrových omítek, které jsou spolehlivé a vždy krásné.

Všestrannost

Sádrové omítky jsou univerzálním řešením pro různé podklady. Bez ohledu na to, zda se jedná o sklep, strop, kuchyň nebo koupelnu, sádrovou omítkou je možné pokrýt jakékoli místo.

Požární ochrana

Chemický vzorec sádry CaSO, x 2H2O ukazuje, že krystalová struktura obsahuje dvě molekuly vody. Při teplotním zatížení se tato voda uvolňuje jako „hasicí“ částice. Při působení tepla se uvolňuje vodní pára, která slouží jako efektivní bariéra proti požáru.

Ideální klima

Díky velkým vzduchovým pórům jsou sádrové omítky schopny vytvořit „ideální klima“ v místnosti. Přebytečná vlhkost je absorbována a uchována, a při potřebě je opět odpařována, což zajišťuje stabilní a příjemné klima v interiéru. Vlhkost v objektu se neustále mění v důsledku činností jako je sprchování, vaření, mytí nebo dokonce dýchání.

Rychlé schnutí

Sádrová omítka od KNAUFu urychlí stavební proces až o 2 až 3krát. Obvykle potřebuje cca 10 až 14 dní na vyschnutí v průměrných stavebních podmínkách, zatímco omítky s cementem si mohou vyžádat až 28 dní.

Vysoká estetika

Sádrová omítka Vám umožní vytvořit ohromující hladký povrch. Naše sádrové omítky jsou ideálním podkladem pro nátěry, tapety, lepení obkladů apd. Sádrové hlazené omítky jsou navíc oproti štukovým dokonale opravitelné.

Pohodlí, útulnost, úspora energie

Sádrové omítky snadno a rychle absorbují teplo. Byl zjištěn vzájemný poměr mezi teplotou stěn a vnitřního prostoru místnosti, a je-li tento vztah v rovnováze, tak je pro člověka v dané místnosti nejpřijatelněji. To splňují naše sádrové omítky se součinitelem tepelné vodivosti = 0,25 až 0,35 W/mK. S KNAUF sádrovou omítkou udržíte vysoké pohodlí v interiéru a ještě ušetříte energii.

Spojte se s námi

Kontaktujte nás

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat.